ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۹

به همت اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج و در راستای اجرای طرح راه اندازی سیستم های هوشمند حفاظتی تحت نظارت و پشتیبانی نیروی انتظامی استان البرز ، نشست توجیهی مدیران مراکز تجاری کرج با حضور سرهنگ افشاری ، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی . هیات رئیسه اتاق اصناف . روسای اتحادیه های کفش فروشان و پوشاک کرج و مدیران 65 مرکز تجاری شهر کرج برگزار شد .
در آغاز این نشست بهروز حصاری ،رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در سخنانی از همکاری های بی دریغ و شایسته اصناف کرج در اجرای مصوبات و دستورالعمل های ستاد استانی مبارزه به کرونا قدردانی کرد و افزود : بدون شک ، مشارکت همگانی و احساس وظیفه کسبه و بازاریان کرج در اجرای دقیق مصوبات و ضوابط بهداشتی طی یکسال گذشته ، در مهار ویروس کرونا نقش بسیار مهمی داشته است .
وی افزود : اصناف در جریان شیوع ویروس کرونا متحمل خسارات فراوانی شده اند که البته تلاشها برای جبران بخشی از خسارات وارده آمده به کسبه آسیب دیده از طریق شورای اصناف کشور ادامه دارد .
وی در ادامه به نقش و اهمیت امنیت در جامعه اشاره کرد و افزود : مقوله امنیت یکی از ارکان و عناصر مهم در توسعه ، ثبات اقتصادی ، آرامش روانی شهروندان به شمار می رود .
حصاری افزود : در بستر امنیت و درمحیطی آرام و بدور از تنش و درگیری است که امکان رشد ، شکوفایی ، تفکر و خلق ایده های خلاقانه فراهم می گردد . بنابراین توجه به این امر و تلاش در جهت برقراری نظم و امنیت اجتماعی همواره باید به عنوان یک اصل مهم و ضروری مورد توجه قرار گیرد و هر یکی از بخش های جامعه از جمله اصناف و بازاریان نیز باید در راستای برقراری نظم و امنیت اجتماعی بکوشند .
وی با اشاره به برنامه های جدید نیروی انتظامی استان البرز در راه اندازی سیستم های مجهز و مدرن الکترونیکی در مراکز تجاری شهر کرج ، خواستار همکاری و مشارکت متصدیان ،مدیران این مراکز با دست اندر کاران اجرایی طرح مذکور شد .
در ادامه این نشست سرهنگ افشاری رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی نیز در سخنانی ، به تحلیل ابعاد و زوایای اجرای این طرح وضرورت آن در کاهش جرائمی نظیر سرقت از واحد های صنفی ، کلاهبرداری ، درگیری های ساختگی و صحنه سازی اراذل و اوباش و ... پرداخت .
وی در همین رابطه گفت : با راه اندازی سیستم هوشمند و مدرن نظارتی و امنیتی در مراکز تجاری کرج ، امکان شناسایی هرگونه اعمال مجرمانه ، پیش از وقوع جرم فراهم می شود و پیش بینی می شود که با راه اندازی این سیستم ، ضریب وقوع جرم در سطح شهر به پایین ترین حد ممکن برسد .
در ادامه این نشست نیز پرسش ها و ابهامات مدیران داخلی مراکز تجاری در این رابطه مطرح شد .همچنین مقرر شد کارشناسان فنی و دست اندرکاران اجرایی طرح ، با حضور در مجتمع های تجاری ، شرایط فنی ، میزان هزینه و دیگر موارد را بررسی و نتیجه را به متصدی مربوطه گزارش دهند .