ویژه های خبری

امروز : جمعه, ۰۲ آبان ۱۳۹۹

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

همایش تجلیل از فعالان حوزه عفاف و حجاب در صنف پوشاک کرج ، شنبه بیست و یکم تیرماه ( روز عفاف و حجاب ) در محل سالن اجتماعات اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج و با حضور آقایان ، مقدم . مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ، مهندس ربیعی . رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت البرز، خانم اسماعیلی فرد مسئول امور بانوان استانداری البرز ، ترکاشوند فرمانده بسیج اصناف البرز ، خانم بهرام زاد مسئول امور بانوان اداره کل ، خانم احمدزاده مسئول کارگروه مد و لباس اداره کل و جمعی از تولیدکنندگان و فروشندگان البسه اسلامی، ایرانی برگزار شد .
در آغاز این مراسم میر اسماعیل صدیق رئیس اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج به اهداف و فعالیت های آموزشی این اتحادیه صنفی در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود : تدوین و اجرای برنامه های آموزشی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب همواره یکی از برنامه ها و اولویت های این اتحادیه بوده است .
وی افزود : برگزاری همایش های بزرگ آموزشی با سخنرانی اساتید علوم دینی و کارشناسان اجتماعی و تشریح اهمیت مسئله حجاب در جامعه اسلامی ، بازرسی روزانه از واحد های صنفی پوشاک فروشی در سطح شهر با همراهی اداره نظارت بر اماکن عمومی و بررسی وضعیت پوشش کارکنان و فروشندگان . اجرای مانورهای فرهنگی مشترک با ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ، حمایت از تولید کنندگان و فروشندگان البسه اسلامی در سطح شهر کرج ، تلاش در جهت برگزاری نمایشگاه دائمی عفاف و حجاب در کرج ، برگزاری نشست های تخصصی با دیگر دست اندرکاران حوزه تولید پوشاک در استان البرز با رویکرد ترویج فرهنک عفاف و حجاب و ده ها برنامه دیگر از جمله اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام این اتحادیه صنفی بوده است .
وی با اشاره به برخی مشکلات در حوزه تولید و توزیع پوشاک افزود : عرضه مانتو و دیگر البسه مغایر با شئونات جامعه اسلامی در حاشیه خیابانها و توسط شبکه گسترده ای از دستفروشان شاید در نگاه اول مسئله مهمی به نظر نرسد ،اما با نگاهی دقیق تر به موضوع دستفروشی ، ابعاد دیگر این پدیده مخرب اقتصادی بویژه در بحث پوشاک و دیگر کالاهای بی کیفیت و قاچاق آشکار می شود .
وی افزود : در حالیکه بسیاری از فعالان صنفی دارای پروانه کسب ملزم به رعایت قوانین و متحمل هزینه های هنگفت اداره واحد های خود هستند . شبکه بزرگی از دستفروشان بی توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی کشور هرگونه کالایی را در کنار پیاده روها عرضه می کنند و هیچ مانعی را بر سر راه خود نمی بینند .
صدیق با اشاره به فعالیت پنج هزار واحد صنفی پوشاک فروشی در استان البرز افزود : باید بستر مناسب برای همکاری و مشارکت بیشتر فعالان حوزه پوشاک با کارگروه ساماندهی مد و لباس استان با هدف هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت های تولیدی فراهم شود .
در ادامه این مراسم مقدم ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز نیز در سخنانی خاطر نشان کرد : حجاب در اسلام به عنوان یکی از ضروریت ها به شمار می رود و از جمله مهمترین آثار و برکات حفظ حجاب در زندگی ، رضایت خدای متعال و تقویت روح معنویت در زندگی است .
وی افزود : حافظان حجاب و عفاف در عرصه زندگی مورد توجه خاص الهی می باشند و باید خدا قوت و دست مریزاد به فعالین و تولیدکنندگان حوزه حجاب و عفاف گفت که براستی زحمات بسیار زیادی در این عرصه متحمل می شوند.
در بخش های دیگر این مراسم نیز ، مسائل مرتبط با عفاف و حجاب و نقش فعالان صنفی در ترویج فرهنگ حجاب مورد بررسی قرار گرفت .
در بخش پایانی این مراسم ، از تولید کنندکان و فروشندگان مطرح استان البرز که در حوزه پوشاک اسلامی و ایرانی فعالیت دارند با اهداء لوح یادبود ، قدردانی شد.