karvash 4با حضورمسئولان فرمانداری ، رئیس اتاق اصناف و مسئولان محیط زیست استان البرز انجام شد

بهره برداری از دستگاه تصفیه پساب در دو واحد کارواش

چندی پیش خبر راه اندازی دستگاه تصفیه پساب در یکی از واحدهای صنفی کارواش در کرج از طریق سایت اتاق اصناف و ماهنامه پیام اصناف منتشر شد. تنها چند ماه پس از این خبر ،مدیران دو واحد  دیگر کارواش  اقدام به نصب دستگاه تصفیه پساب کرده اند که این اقدام ،جایگاه اصناف کرج را در سطح کشور به لحاظ همکاری با سازمان محیط زیست و حفظ منابع آب ،در مرتبه بالایی قرار می دهد.

کارواش سرعت در منطقه عظیمیه کرج و کارواش آتیه در بلوار شهید مطهری ،دومین و سومین کارواش های کرج هستند که نسبت به حفظ و صرف جویی در آب احساس مسئولیت کرده اند.

حمید کریمی رئیس اتاق اصناف کرج در مراسم افتتاح و بهره برداری از سیستم تصفیه پساب این دو کارواش ،ضمن قدردانی از احساس مسئولیت مدیران این واحدها در سخنانی گفت:همانگونه که شهروندان کرجی اطلاع دارند ،چند سالیست که بحران بی آبی و کاهش بارندگی ها ،سطح سفره های زیرزمینی آب را به شدت کاهش داده و نگرانی هایی را برای مسئولان مربوطه ایجاد کرده است .

وی افزود:باید توجه کنیم که بحران خشکسالی و کم آبی در کشورمان بسیار جدی است و این فقط مشکل مسئولان نیست .بنابراین تمام مردم ایران بایستی با  در استفاده از آب دقت کنند و از هدر دادن بی مورد آب به شدت اجتناب کنند.

کریمی افزود: امروز شاهد بهره برداری از سیستم تصفیه پساب در دو واحد صنفی شستشوی اتومبیل در کرج هستیم  که  جا دارد  در همین فرصت ،بار دیگر از زحمات و تلاش های  مدیران این مجموعه ها تشکر کنم . همچنین دوست و همکار عزیزمان جناب آقای صوفی ،ریاست محترم اتحادیه صنف تعمیرکاران اتومبیل نیز در همین زمینه پیگیری های دلسوزانه ای داشته اند که جای تقدیر دارد.

بهزاد جمالی پور صوفی ،رئیس اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل کرج نیز در همین رابطه گفت: این اتحادیه صنفی در پی نشست های توجیهی سازمان محیط زیست استان البرز و گفتگو با کارشناسان این سازمان ،تصمیم گرفت تا نسبت به اجرای هر چه سریعتر طرح های مدرن و پیشرفته در بحث صرف جویی آب وارد عمل شود. در همین راستا ،پس از تحقیق و شناسایی شرکت های مطرح دراین عرصه ،نسبت به معرفی اعضای تحت پوشش  به شرکت های منتخب ،وارد عمل شدیم و شکر خدا تا این لحظه نتایج قابل قبولی نیز بدست آورده ایم.

صوفی افزود: پیشنهاد داریم به منظور تشویق مدیران واحدهای صنفی کارواش  به سرمایه گذاری در این زمینه ،بسته های تشویقی ،شامل تخفیف عوارض شهرداری ،یا دارایی و اعطای وام برای این قبیل واحدهای صنفی در نظر گرفته شود تا تعداد بیشتری از این دستگاه ها در کارگاه ها و مجموعه های خدماتی و صنفی مورد استفاده قرار بگیرند.

صوفی افزود: با نصب و راه اندازی دستگاه های طراحی شده برای کارواش ها،حدود 80 درصد در آب مصرفی ،صرفه جویی می شود.بنابراین با محاسبه نرخ آب بهاء،همچنین میزان کاهش مصرف آب ،اهمیت کاربرد این دستگاه ها بیشتر مشخص می شود.

karvash 1


karvash 2


karvash 3


karvash 4


karvash 5


karvash 6


karvash 7


karvash 8


karvash 9


karvash 10


karvash 11


karvash 12


karvash 13


karvash 14


karvash 15اطلاع رسانی

  •  .jpg
  • photo_2018-04-04_18-51-58.jpg

ورود کاربران

پیوند ها

 

khayerin 

دولت

رئیس جمهور

عناوین روزنامه های صبح امروز

دسترسی سریع

 

نظام پیشنهادات

parvaneh kasb