ویژه های خبری

امروز : جمعه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

نائب رئیس اتاق اصناف ایران:عدم درج قیمت کالا پایه و اساس تخلفات است/ سامانه توزیع کالا باید به سامانه تجارت متصل شود

نائب رئیس اتاق اصناف ایران گفت:اعتقاد داریم که عدم درج قیمت بر روی کالاها پایه و اساس همه تخلفات است که باید بررسی شده و درج قیمت روی کالا به صورت قانونی مصوب شود.

به گزارش خبرنگار اتاق اصناف ایران مجتبی صفایی در نشست هم اندیشی ثبت اطلاعات سامانه جامع انبارها که با حضور معاونان بازرسی وحمایت از حقوق مصرف کنندگان استانهای کشور برگزار شده بود،با ابراز خوشحالی از الحاق سامانه انبارها به سامانه جامع تجارت اظهار کرد : عدم الحاق سامانه انبارها به سامانه تجارت یک حلقه مفقوده در گذشته بود و باید سامانه توزیع هم به سامانه جامع تجارت متصل شود وتمام دستگاه ها همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.
وی با تاکید بر مساله عدم درج قیمت بر روی کالاها افزود: اعتقاد داریم عدم درج قیمت بر روی کالاها اساس همه تخلفات است و جریمه 70هزارتومانی عدم درج قیمت بازدارنده نیست هرچند مصوبه مجلس است.
صفایی تصریح کرد: باید با توجه به شرایط خاص اقتصادی و با طی فرایند قانونی در جلسه سران قوا درخصوص افزایش این مبلغ در راستای بازدارندگی تصمیم گیری شود.
سخنگوی اتاق اصناف ایران در خصوص افزایش قیمت مرغ نیز اظهار داشت:نرخ مصوب سازمان حمایت در زمان تحویل مرغ به واحدهای صنفی رعایت نمی شود ولی مرغ توسط واحدصنفی با سود کمتر از 10درصد عرضه می شود اما نوک پیکان بسیاری از سازمانهای نظارتی متوجه واحدهای صنفی هست که باید به این موضوع به صورت ریشه ای پرداخته و بررسی شود.
صفایی افزود: در راستای الکترونیکی شدن بازرسی ها اقدامات موثری صورت گرفته است و سامانه الکترونیک بازرسی و نظارت در حال راه اندازی است.