ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

سعید امیدوار،رئیس اتحادیه صنف عکاسان و فیلم برداران کرج با انتقاد ازعملکرد برخی ادارات در راه اندازی واحد عکاسی در حوزه های زیر مجموعه گفت : حرفه و هنرعکاسی از جمله شغل هایی است که طی سالهای اخیر و در پی ظهور دوربین ها دیجیتالی،دچار تغییرات شگرفی شده است .
وی افزود : بدیهی است که فعالان و علاقمندان به هنر عکاسی بایستی با فراگیری علوم جدید مرتبط با این حرفه ،خود را با شرایط جدید منطیق کنند .اما باید توجه داشت که این تغییر و تحولات برای بسیاری ازعکاسان قدیمی سخت و چه بسا غیرممکن باشد .از همین رو مشاهده می شود که بسیاری ازعکاسان قدیمی ،دیگر توان اداره واحد صنفی خود را نداشته و به فکر تغییر شغل و خداحافظی با این حرفه افتاده اند.
امیدوار افزود : پیشرفت های اخیر در تکنولوژی بویژه در حرفه عکاسی ،از یک سو با استقبال نسل جدید و جوان مواجه شده و از سویی دیگر باعث کنار رفتن و حذف شدن بخشی از عکاسان و ریش سفیدان این هنر شده است و البته باید پذیرفت که راه گریزی از آن نیست .
وی افزود : مسائلی که در پی ظهور پدیده دیجیتال درعالم عکاسی بوجود آمده به تنهایی کافیست که اداره کردن یک واحد صنفی عکاسی را با چالش همراه کند .در این میان موازی کاری برخی ادارات و دستگاه های دولتی در دائر کردن واحد عکاسی ، ضربه مهلک دیگری به فعالان این صنف وارد ساخته است .
امیدوار افزود : دائر کردن واحد عکاسی در دفاتر پیشخوان دولت ،پلیس +10 ، آموزش و پرورش ،اداره پست و...نادیده گرفتن حقوق مسلم جامعه عکاسان و فیلم برداران است و جای تعجب دارد که چرا هیچ مقام مسئولی پاسخگوی این تخلف بزرگ و نقض آشکار حقوق عکاسان نیست .
وی افزود : بنده به نمایندگی از طرف اعضای این صنف مراتب اعتراض و انتقاد همکاران خود را در نشست های متعدد و در محافل تصمیم گیر شهر بیان کرده ام ،اما گویا صدای ما آنقدر بلند نیست که شنیده شود .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید