ویژه های خبری

امروز : جمعه, ۰۷ آذر ۱۳۹۹

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

نام و چهره حاج علی شیرازی برای بسیاری از فعالان صنفی کرج و اعضای صنف الکتریک آَشناست . 58 سال فعالیت صنفی و 35 سال حضور در اتحادیه ، وی را به یکی از چهره های خوشنام و محبوب در میان اعضای صنف الکتریک کرج تبدیل کرده است . پیشکسوت 78 ساله صنف الکتریک کرج ، پس از اتمام مدت قانونی خدمت دراین اتحادیه صنفی و بیش از 58 سال فعالیت در حوزه کسب و کار ، کماکان به فعالیت صنفی مشغول است .
وی را در واحد صنفی اش ملاقات کردیم . الکتریکی شیرازی در خیابان شهید بهشتی کرج ، روبروی ساختمان سابق شهرداری ،نرسیده به میدان شهداء واقع شده است . این واحد صنفی در حال حاضر توسط فرزندان آقای شیرازی و تحت نظارت پدر اداره می شود .
علی شیرازی کلام را با نام و یاد خداوند آغاز کرده و با آرزوی موفقیت برای تمامی همکاران صنفی و دیگر تلاشگران عرصه کسب و کار می گوید : اعضای زحمت کش صنف الکتریک باید ارزش و اهمیت شغل خود را در جامعه بدانند . تخصص و دانش فعالان این حوزه ، در حقیقت یکی از حلقه های زنجیره صنعت برق در کشورمان است . صنعتی مهمی که حیات دیگر صنایع تبدیلی ، به آن وابسته است. بنابراین اگر از این منظر به فعالیت اعضای صنف الکتریک نگاه کنیم ،اهمیت و نقش آن بیشتر برایمان نمایان خواهد شد .
وی می افزاید : به عنوان یک پیشکسوت و فردی که سالهای زیادی در این حوزه کار کرده ام به تمام همکارانم یادآور می شوم که نگاه حرفه ای و تخصصی نسبت به شغل خود داشته باشید و با افزایش دانش و معلومات فنی خودتان ، به جایگاه و مقام اجتماعی خود اعتبار دهید
وی می افزاید : نا امیدی و دست کشیدن از کار برای بنده مفهومی ندارد . با این نگاه و باور ، تا روزی که توان داشته باشم و شرایط جسمانی ام اجازه دهد ، کار می کنم و از تلاش دست نمی کشم . دوران بازنشستگی یا از کار افتادگی فقط واژه هایی هستند که بار منفی آنها ، بسیاری از افراد را از تلاش و حرکت باز می دارند .
پیشکسوت صنف الکتریک کرج می افزاید : متاسفانه طی چند سال اخیر و در پی اعمال تحریم های اقتصادی بر علیه کشورمان ، جریان عادی فعالیت های اقتصادی با التهاب و تنش مواجه شده است . از یک سو با افزایش قیمت کالاهای مختلف مواجه هستیم و از سویی دیگر کاهش قدرت خرید مردم . اما باید توجه کنیم که چاره ای به جز مقاومت و استفاده از ظرفیت های داخلی برای عبور از این بحران پیش رو نداریم . ضمن آنکه امکانات و ظرفیت های بسیار خوبی برای مواجهه با مسائل و مشکلاتی از این دست در اختیار داریم که باید با مدیریت و برنامه ریزی دقیق از آنها و در مسیر توسعه اقتصادی کشور و گذر از تحریم های اقتصادی بهره ببریم . این موضوع با توجه به حضور نیروهای متخصص و کاردان در بخش های مختلف صنعتی ، تولیدی ،کشاورزی ،آموزشی کشورمان دور از تصور نیست .