ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۳

ایسنا/البرز رئیس اتاق اصناف البرز گفت: تالارها و قلیانسراهای استان باید همچنان تعطیل باشند.

بهروز حصاری در گفت و گو با ایسنا  اظهار کرد:  از امروز ( ۱۸ اردیبهشت) همه واحدهای صنفی استان به جز تالارهای پذیرایی و قلیانسراها اجاره فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت البرز هنوز قرمز است، افزود: با این اوصاف هم از مردم و هم از صاحبان صنوف می‌خواهیم بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون اگر نسبت به این مسئله بی تفاوت باشند، به ناچار محدودیت‌ها باز می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه طی ۱۴ ماه گذشته اصناف بیشترین آسیب را دیده‌اند، گفت: علی رغم این آسیب‌ها نه در بحث پرداخت مالیات و نه عوارض تخفیفی شامل واحدهای صنفی نشده و بانک ها هم طبق موعد مشخص شده اقساط خود را دریافت می‌کنند.

حصاری تاکید کرد: اصناف نه تنها باری بر دوش دولت نگذاشته بلکه با اشتغالزایی و پرداخت مالیات و عوارض، به حرکت چرخ اقتصاد کشور کمک کرده‌اند.

رئیس اتاق اصناف البرز توضیح داد: بر این اساس از دولت درخواست می‌شود نگاه ویژه‌ای به صنوف داشته باشند تا در این شرایط بتوانند دوام بیاورند.

این مسئول اضافه کرد: برخی صنوف مثل تالاردارها بیش از ۱۴ ماه است تعطیل هستند و این باعث ضرر و زیان زیادی به آنها شده است.

وی ادامه داد: برخی از تالارهای استان بیش از ۲۰۰ نفر پرسنل دارند و بیکار شدن آنها فشار اقتصادی زیادی بر خانواده آنها وارد کرده  به همین دلیل از دولت درخواست می‌شود فکری به حال اصنافی که کرونا آسیب جدی به آنها وارد کرده کنند.