ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

محمد فتحی ، رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم خانگی کرج گفت : ثبت اطلاعات صحیح و به روز رسانی لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در کرج در سامانه 118 یکی از اولویت ها و برنامه های هایت مدیره این اتحادیه صنفی در سال گذشته بود که با موفقیت انجام شد .
وی افزود : همانگونه که می دانیم ، سامانه 118 یکی از معتبرترین و جامع ترین بانک های اطلاعاتی شهری است که بسیاری از اطلاعات ضروری شامل مراکز خدماتی ، تولیدی ، موسسات ، ادارات و نهاد های دولتی ، شرکت های خصوصی ، کارخانجات ، واحد های صنفی و ... در آن ثبت شده است . این سامانه کارکرد های بسیاری مهمی در حوزه اقتصادی دارد و یکی از پل های ارتباطی کارآمد میان شهروندان است . قابلیت های ویژه سامانه 118 و نقش مهم آن در توسعه کسب و کار همواره مورد توجه فعالان صنفی بویژه در حوزه تعمیرکاران لوازم خانگی قرار داشته است .
وی افزود : در گذشته نظارت دقیقی در خصوص ثبت اطلاعات افراد در این سامانه وجود نداشت. و البته مشکل خاصی هم در این حوزه مشاهده نمی شد . اما طی سالهای اخیر ، ورود افراد فاقد صلاحیت فنی به بازار تعمیرات لوازم خانگی و ثبت شماره تماس های آنها در سامانه 118 به یک مشکل اساسی برای شهروندان و البته اعضای دارای پروانه کسب این صنف تبدیل شده بود که در این میان بیشترین شکایات و گرفتاریها به سمت این اتحادیه صنفی روانه می شد . از این رو اعضای هیات مدیره ،موضوع فوق را با همکاری و حمایت اتاق اصناف البرز و دیگر دستگاه های نظارتی پیگیری کردیم .
فتحی افزود:در حال حاضر تمامی اطلاعات ثبت شده در این سامانه و در حوزه مشخصات تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در کرج ، دقیق و به روز است . هیج شماره ای از افراد فاقد صلاحیت فنی در این سامانه وجود ندارد . بنابراین شهروندان گرامی می توانند با استناد به اطلاعات 118 ، با خاطری آسوده از خدمات تعمیرکاران دارای پروانه کسب و تحت پوشش این اتحادیه صنفی استفاده کنند.
وی یاد آور شد : جا دارد در همین فرصت از همکاری و همراهی اعضای محترم هیات مدیره اتحادیه بویژه برادر خوبم جناب آقای کامران طالقانی و مدیران زحمتکش مخابرات استان البرز در اجرا و پیگیری این طرح کمال تشکر را داشته باشم.