ویژه های خبری

امروز : جمعه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

قیام تاریخی و ماندگار نهم دی ۱۳۸۸ به تعبیر مقام معظم رهبری؛ حضرت امام خامنه‌ای «دامت برکاته»، «یکی از قله‌های فراموش نشدنی»، «حرکتی برخاسته از بصیرت»، «شناختن موقعیت و حضور در لحظه‌های مورد نیاز»، «حرکتی در فضای غبارآلود»، «حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی» در تاریخ انقلاب اسلامی بود.
حماسۀ مردم در نهم دی ۱۳۸۸، حامل این پیام بود که دست قدرت الهی و روح حسین بن علی علیه اسلام و عاشورا، و روح ایمان و تعهد مردم بصیر و انقلابی ایران ،همیشه مانع از ایجاد نفوذ و فتنه و براندازی نظام اسلامی می‌شود.
بزرگداشت نهم دی متعلق به یک گروه و جریان خاص نیست، همچنان که خلق حماسۀ نهم دی ۸۸ هم متعلق به هیچ گروه و جریان و تشکل و حزب خاصی نبوده و نیست، اما برخی از معاندان و باقی مانده‌های جریان فتنه می‌خواهند فتنه ۸۸ را در حد یک اختلاف و یا درگیری شخصی و حزبی و جناحی تنزل داده که این خود فتنه‌ای بزرگ و خیانتی بس بزرگتر است.
نهم دی مقابله جریان حق با جریان باطل و نفاق و برخورد جبهۀ عاشوراییان با عاشورا ستیزان بود، در یوم الله نهم دی؛ خداوند قلب‌ها را هدایت کرد تا برای حفظ انقلاب و جمهوری اسلامی که با مجاهدت‌های خاموش و آشکار و پنهان و نثار خون پاک و مطهر صد‌ها هزار شهید گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس آبیاری شده، به میدان بیایند و تصویری واقعی از اقتدار بالا و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی و صحنه‌ای از سد نفوذ ناپذیر ملت ایران مقابل دشمنان قسم خوردۀ انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارند. در یوم الله ۹ دی؛ دست قدرت خدا در دفاع کامل از نظام و حریم ولایت بیرون آمده و انقلاب اسلامی را در مسیر خودش مستحکم‌تر از قبل قرار داد.
آن حماسه عظیم و حضور ملّی وحدت‌بخش و امیدآفرین به فرموده مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به درستی، تجلی قدرت الهی و روح حسین بن علی «علیه‌السلام» و دست خداوند بود که از قلوب با ایمان و اراده‌های راسخ ملت مسلمان، شجاع و مبارز ایران ظهور یافت تا بساط فتنۀ فتنه‌گران، آشوب ‌طلبان و دشمنان عنود و حسود انقلاب را در هم پیچیده و قدرت نرم نظام و اراده، عظمت و اقتدار ملی مردم و نظام را به منصه ظهور برساند.
به درستی که زنده نگه داشتن این روز بزرگ، تاریخی و تاریخ‌ساز و بررسی ریشه‌ها، علل و عوامل، آثار، برکات، پیامد‌ها و پیام‌های آن، خود نیز موجب نشر فرهنگ بصیرت افزایی و جلوگیری از جریانات نفوذ و رخنه در داخل کشور و نظام و بروز فتنه‌هایی از این دست در سالیان بعد خواهد شد.
مردم بصیر و ولایت‌مدار ایران اسلامی از فتنه پیچیده و توطئه خطرناک ۱۳۸۸ سربلند خارج شدند، اما باید بدانیم، فتنه و توطئه در مسیر انقلاب تمامی ندارد، و تا این انقلاب در سایه ولایت فقیه و دین مبین اسلامی جلو می‌رود، دشمن برای آن توطئه‌چینی می‌کند و فتنه‌های بعدی متفاوت، پیچیده‌تر و به مراتب سخت‌تر است، زیرا دشمن نیز از شکست‌های خود تجربه می‌گیرد و با شیوه‌های متفاوت و بازیگران جدید و هر روز در لباسی به میدان می‌آید. وقایع تلخی که توسط همان معاندان و فریب خوردگان در آّبان ماه امسال روی داد .یکی از همان دسیسه ها و توطئه چینی های دشمنان انقلاب بود که به لطف سربازان گمنام امام زمان (عج) و حضور یکپارچه عاشقان ولایت مدار ناکام ماند .اغتشاشات اخیر نشان داد که اگر مراقبت نباشیم و از فتنه‌های گذشته درس نگیریم ،در درک فتنه‌های آیندۀ دشمنان اسلام و ایران دچار مشکل خواهیم شد . از همین روی از تمامی نخبگان و فرهیختگان کشور، مدیران ، مسؤولان مراکز و دستگاه‌های حاکمیتی، فرهنگی، سیاسی و دینی، اصناف و بازاریان ، انتظار می‌رود تا نهم دی را به عنوان فرصتی طلایی برای بازخوانی و بازنشر حقایق و زوایای فتنه گران و روشنگری و بصیرت افزایی نسل جوان و آینده سازان کشور استفاده کرده و با اتحاد و همدلی تحت لوای ولایت فقیه، آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی؛ بر اقتدار ، قدرت و توان مبارزه با جریان‌های نفوذ و جنگ رسانه‌ای بیش از پیش بیفزائیم.
در خاتمه یاد آور می شود : کسبه، بازاریان و اصناف استان البرز ضمن محکومیت اقدامات دشمنان داخلی و خارجی در جریان فتنه سال 88، آمادگی کامل خود را در جهت پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اعلام می‌دارد.