ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

علی سرحدی رئیس اتحادیه صنف چایخانه داران سنتی کرج در گفتگویی با سایت خبری اتاق اصناف مرکز استان البرز گفت :استعمال دخانیات در اتاق‌های مستقر در فرودگاه‌ها و قهوه‌خانه‌ها مشمول مجازات نمی‌شود.
وی افزود با توجه به پيگيرى هاى مداومى كه در اين خصوص داشتيم نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کردند که به موجب آن استعمال دخانیات در قهوه خانه‌ها و اتاق‌های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافربری مشمول جزای نقدی نمی‌شود.

وی با استناد به گزارش ایسنا افزود: نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه‌شنبه(2مهرماه)، طرح استفساریه تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را با ۱۳۹ رای موافق، ۲۶ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.
----------------------------------------
شایان ذکر است :موضوع استفساریه این است که آیا اماکن عمومی مذکور در تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات مصوب ۱۵/ ۶/ ۸۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی شامل قهوه خانه‌ها و قهوه خانه‌های سنتی و اتاقهای استعمال دخانیات مستقر در فرودگاهها و پایانه‌های مسافربری نیز می‌باشد؟

در پاسخ این استفساریه آمده است که خیر، فقط موارد مذکور در استفساریه مشمول تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات نمی‌باشد.

طبق تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات ، مصرف دخانیات در اماکن عمومی یا وسیله نقلیه عمومی موجب حکم جزای نقدی از ۵۰ هزار ریال تا یکصد هزار ریال است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید